שמני בישול 101 – בחירת השמנים הטובים ביותר לבריאות שלך
מאת ג’ונתן בנסון, סופר כוח אדם

(NaturalNews) בניגוד לאמונה בולטת, לא כל השומן גרוע לבריאותך. הרבה שומנים, למעשה, מקדמים באמת תחזוקת משקל בריאה כמו גם מערכת לב וכלי דם מתפקדת כמו גם חרדה, בין המון יתרונות אחרים. עם זאת, עם כל כך הרבה מידע שגוי זמין לגבי אופי השומנים כמו גם שמנים, זה יכול להיות קשה להרבה אנשים להבין את הנושא, לרעת בריאותם שלהם.

כדי לסייע לפשט את העניין, ממש כאן הם כמה רעיונות שימושיים לבחירת השמנים האכילים הטובים ביותר לבריאותך:

שמן קוקוס-אולי השמנים הבריאים ביותר-כמו גם השמנים הבריאים ביותר-שמן קוקוס הוא שמן קוקוס להפליא ומאכלי סופר-צפוף להפליא, שהוא המקור המובן העשיר ביותר לחומצות שומן בינוניות (MCFAs), המסייעים בעיכול המתאים כמו גם בהטמעה של שומנים, בנוסף לשיפור רמות האנרגיה. שמן קוקוס עשיר גם בשומנים רוויים בריאים כמו גם בנוגדי חמצון, כמו גם התגלה כמי שמקדם את בריאות המוח, לשפר את החסינות, כמו גם לשפר את תפקוד בלוטת התריס.

מכיוון שיש לו נקודת עשן גבוהה כמו גם יציבה מדף בצורה יוצאת דופן, שמן קוקוס הוא פנטסטי הן לבישול והן גם לאכול גולמי. הרבה אנשים אוכלים באופן שגרתי שמן קוקוס בתולי נוסף, נוסף על ידי הכף, מכיוון שהוא מזון אנטי-פטריאלי, אנטיבקטריאלי, כמו גם מזון אנטי-ויראלי ג’רזי פיורנטינה העשיר בחומצה לאורית לוחמת מחלות. קוקוס הוא גם מגבר אנרגיה רב עוצמה, מכיוון שהוא חודר במהירות לתאים כמו גם מספק הזנה מהירה. ()

שמן דקלים אדום – זה קצת יותר שנוי במחלוקת, שכן מצביעים על מטעי הדקל עוקפים לאט לאט את בתי הגידול הטבעיים של האורנגאוטנים כמו גם בעלי חיים אחרים. עם זאת כאשר מעובד באחריות, שמן דקלים אדום הוא שמן מצוין ויציב מדף העשיר בטוקוטרינולים (ויטמין E) כמו גם קרוטנים (ויטמין A). בדומה לשמן קוקוס, שמן דקלים אדום יש נקודת עשן גבוהה, אינו זקוק למימן כדי להישאר יציב, כמו גם מחמיא לחלוטין לחומצות שומן טרנסיות, מה שהופך אותו לבחירה יוצאת דופן לבישול כמו גם לאפייה.

שמן דקלים אדום הוא די השמן היחיד שיש לו איזון מיטבי של שני הטוקופרולים כמו גם טוקוטרינולים, הכוללים יחד את הסולם של המון צורות מיוחדות של ויטמין E. שמן דקל אדום מורכב באופן דומה כמעט פי 13 פעמים רבות יותר קרוטנים המייצרים ויטמין A מאשר גזר, מה שהופך אותו לאחד ממקורות הצמח העשירים ביותר לחומר מזין מכריע זה. ()

שמן אבוקדו-שמן אבוקדו שומן מוערך למדי, מקבל פופולריות כ”סופר-שמן “רדיקלי רדיקלי עוצמתי, המגן על המיטוכונדריה הסלולרית מפני הרס. שמן אבוקדו עשיר בפיטונוטריינטים, לא מתחמצן במהירות, מה שהופך אותו ליעיל יותר לחמניות, חריע, קנולה, סויה, תירס, כמו גם שמני בוטנים, המוצעים לעיתים קרובות בהרבה מעגלי בריאות ומיינסטרים כבריאים. ()

לנוגדי החמצון שהתגלו בשמן אבוקדו יש יכולת מיוחדת להיכנס בהצלחה למיטוכונדריה תאים כמו גם לתאי מגן מפני חמצון הגורם למחלות. הרבה פירות כמו גם ירקות העשירים בנוגדי חמצון חסרים יכולת זו, לפחות באותה מידה. שמן אבוקדו הוא גם נשק רב עוצמה נגד מחלות לב כמו גם הזדקנות. ()

שמן אגוז מקדמיה-האמריקני הטיפוסי צורך הרבה יותר חומצות שומן אומגה 6 מאשר חומצות שומן אומגה 3, שהיא תורמת עיקרית לדלקת כרונית כמו גם למחלות. עם זאת, שמן אגוז מקדמיה נמוך באופן ייחודי באומגה 6 לעומת שמני אגוזים אחרים, ואילו גם הוא גבוה למדי באומגה 3. שמן אגוז מקדמיה מצוין כי הוא מורכב מיחס 1: 1 מושלם של אומגה 6 כמו גם חומצות שומן אומגה 3, מה שהופך אותו לאחד משמני האגוז הבריאים ביותר שתוכלו לצרוך.

שמן אגוז מקדמיה עשיר גם בחומצה אולאית, חומצת שומן אומגה 9 המכילה תכונות לחימה סרטן מיוחדת משלה כמו גם ג’רזי נבחרת נבחרת קוריאה בכדורגל תכונות הגנה על לב. עם טעם עשיר, מתוק וחמאה, בנוסף לנקודת עשן גבוהה, שמן אגוזי מקדמיה הוא גם טופר סלט טעים, כמו גם טיגון טעים כמו גם שמן מוטס. ()

שמן זית-כמעט כולם מבינים על היתרונות הבריאותיים והבריאות של שמן זית, מכיוון שהוא אחד השמנים המוערכים והבריאים ביותר שמדברים עליהם היום. כמו גם כאשר הוא טרי באמת, כמו גם שמן זית בתולי נוסף, הוא באמת כל מה ששוק הבריאות והבריאות מכריז כמו גם יותר, במיוחד כאשר הוא נצרך יחד עם שמנים בריאים אחרים כמו קוקוס כמו גם אבוקדו.

שמן זית חיוני מהתזונה הים תיכונית כביכול, עשיר בשומנים בלתי רוויים כמו גם ליפופרוטאינים בצפיפות גבוהה (HDL), המסייעים למזער את רמות הכולסטרול בדם. הוויטמינים השונים שלו, חומרים מזיניםS, כמו גם נוגדי חמצון שומרים בהצלחה מפני מחלות לב; לקדם עיכול בריא; פשטות הסימפטומים של כיבים כמו גם דלקת קיבה; כמו גם עצירת היווצרות אבן מרה, בין היתרונות האחרים. ()

שמן סומסום – בולט בבישול מזרח, שמן סומסום יש טעם חריף שהופך אותו למועדף בהרבה מאכלים. כמו גם החדשות הפנטסטיות הן שזה גם יתרון לבריאות, לאחר שהוכח כי הוא מוריד את לחץ הדם כמו גם למזער את הסכנה של מחלות לב. שמן סומסום עשיר גם בברזל, סידן, כמו גם מגנזיום, שהאחרון בו מובן בגלל ההשפעה המרגיעה יוצאת הדופן שלו.

עשיר גם בשומנים רב בלתי רווי, שמן שומשום תורם לספיגת שומן מתאימה; חדות קוגניטיבית; עור בריא; סכנה מורידה של מחלות לב; כמו גם שיניים חזקות כמו גם עצמות. שמן סומסום מסייע גם הוא להילחם בסוכרת, למזער לחץ דם גבוה, להפסיק את דלקת החניכיים כמו גם את לוח השיניים, בטוחים נגד נזק לכליות, כמו גם להילחם בדיכאון. ()

שמנים מועילים אחרים שכדאי לבדוק אותם כוללים שמן שקדים, שמן זרעי דלעת, שמן זרעי פשתן, שמן זרעי ענבים, שמן אגוז, שמן קנבוס, כמו גם גהי, גם הם מובנים כחמאה מובהקת. לעומת זאת, תירס, סויה, כותנה, קנולה, חמניות, חריע, כמו גם שמנים “ירקות” אחרים פוגעים בבריאות ובריאות, כמו ג’רזי נבחרת סרביה בכדורגל גם יש להימנע מהם.