עדכון 29 בנובמבר 2017 – הממשלה הכירה כעת ב- PSO בגין התמודדות כמו גם לנקיקה.

_______________________________________

עדכון 29 ביוני 2017 – משרד הספורט נענה לבקשתי המאשר כי אין PSO ל- BJJ בשלב זה, אולם הצע כי שינוי עשוי בקרוב להמליץ עליו כדלקמן:

“איגוד ג’יו ג’יטסו של אונטריו ג’יו היה קרוב להכיר בכל זאת, הם לא הגישו את כל המרכיבים בבקשת זיהוי הספורט שלהם, כמו גם מסיבה זו לא מוכרים בשלב זה. הם קרובים כך שהם יתווספו בעתיד הקרוב ”

אם כמו גם כאשר OJA יקבל מצב של PSO, יהיה להם ממשלה שניתנה למונופול לניהול תחרויות BJJ באונטריו. כפי שהוסבר בתחתית המאמר הקצר הזה, לא בטוח אם תחרות מחוץ לפיקוח על OJA עשויה להיות מעמידה לדין כ”פנימי “פלילי, אולם ככל הנראה אונטריו מגזירה את גבולותיהם על ידי נקיטת עמדה כזו.

_____________________

מוקדם יותר החודש עברה אונטריו רכישה במועצה 1087-2017 המייעדת במדויק אילו ספורט חובבני הם חוקיים כמו גם בדיוק כיצד הם ישלטו במחוז.

בקיצור, אונטריו יידע כי העמידה בספורט לוחם חובבני הם חוקיים (בעיקר אומנויות לחימה מעורבות אינן ברשימה):

אִגרוּף

מתמודד

ג’יו ג’יטסו

ג’וּדוֹ

קָרָטֵה

קיקבוקסינג

Muay Thai

PANKRATION

טאקוונדו

הַאָבְקוּת

וושו

עם זאת יש מלכוד. כדי לקיים תחרות כדין הכוללת ענפי ספורט אלה באונטריו, צורכי ג’רזי לידס יונייטד ה- OIC הסכומים ג’רזי ליברפול נרכשים “מארגון הספורט המחוזי שהודה על ידי משרד התיירות, התרבות, כמו גם הספורט על פי מדיניות הכרת הספורט שלו עבור הספורט החובב”.

היוצא מן הכלל היחיד לכך הוא תחרות היאבקות שתוחזק על ידי מוסד או אוניברסיטה שבה “יש צורך בהרשאה מהמוסד הרלוונטי או מההתאחדות האתלטית האוניברסיטאית או משותףו”.

אז מדוע BJJ חובבים כמו גם מתמודדים עם התמודדות כבלתי חוקית למרות שהם ברשימה? מכיוון שהממשלה לא קראה שום סוג של ארגון ספורט פרובינציאלי כדי לשלוט בספורט זה.

משרד התיירות, התרבות כמו גם הספורט כינו לאחרונה לאחרונה את כל PSO על פי OIC זה. הם כדלקמן:

היעדרו של BJJ כמו גם מתמודד עם PSO נראה כמו גם הממשלה, במכתב מיום 21 ביוני 2017 הזהיר כדלקמן:

סעיף 83 לחוק הפלילי מגדיר כ- Prizefight כ”מפגש או להילחם עם אגרופים, ידיים או רגליים “, אולם נראה כי ממשלת אונטריו הרחיבה באופן חד צדדי את המשמעות הזו במימושם של סמכויות הרגולציה שלהם כדי להגדיר ענפי ספורט לוחמים עם עמידה עם העמידה עם היציבות שלהם היקף רחב יותר

“ענף ספורט הכולל תחרות בה המשתתפים משתמשים במכה באגרופים, ידיים, רגליים או כל סוג של חלק אחר בגוף, זריקה, התמודדות, היאבקות, אימוביליזציה או טכניקות כניעה, או כל סוג של שילוב של טכניקות אלה”

אונטריו מקבלת את התפאורה כי העמידה בה ג’רזי וולברהמפטון וונדררס מרמזת על “תחרות”

תחרות: תחרות מרמזת על אירוע או תערוכה תחרותית היכן:

הצופים מתקבלים, במפורש או במשתמע, בגין חיוב או בחינם; אוֹ

ספורטאים נדרשים כדי לשלם באופן ישיר או בעקיפין חיוב כדי להשתתף; אוֹ

האירוע מוקלט לשידור תעשייתי; אוֹ

כל מצב אחר שנקבע על ידי המשרד.

ראוי לציין כי ספק כדין אם באונטריו יש את הכוח להפוך את הספורט המתמודד הזה לבלתי חוקי. הם בהחלט נמצאים בזכויותיהם להפליל את ספורט הקרב המכה בחובבים בבחירתם מכיוון שהם מספקים במפורש כוח זה תחת סעיפים. 83 לחוק הפלילי. תחרויות התמודדות עכורות יותר כדין עם הסנאטור שהלחין את החקיקה וציין כי “בלתי נתפס” שהרשויות מבקשות להאריך את S. 83 לספורט מתמודד חובבני.

בכל סוג של אירוע, עם קו הממשלה בחול החל מה -1 ביולי המתחרים של BJJ, כמו גם מתחרים ‘מתמודדים’ באונטריו יופקדו על בחירה מאתגרת. אל תתמודד עם הספורט הנבחר שלך או בסכנה התביעה הפלילית אם כן.

שתף זאת:
טוויטר
פייסבוק

ככה:
כמו לטעון …

קָשׁוּר

אונטריו מגניבה את טורנירי ההתמודדות החובבים כמו גם טורנירי פאנקציה; BJJ נשארת ללא קלנובמבר 29, 2017 עם 2 הערות
אונטריו מקצה את ארגון הספורט המחוזי לחובב ג’יו-ג’יטסו במחוז 21, 2018, “נציב האתלטיקה של אונטריו”
אונטריו חוקית את Muay Thai, Kickboxing, כמו גם את החזקה ב- Batteur Battle Sportsjune 15, 2017 “נציב האתלטיקה של אונטריו”